Pro Humanum bierze udział w projekcie szkoleniowym organizowanym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

Finansowanie to zostało przyznane w ramach Programu Komisji Europejskiej na rzecz Zatrudnienia i Solidarności Społecznej (2007-2013), którego celem jest wsparcie finansowe na rzecz realizacji celów Unii Europejskiej w dziedzinie zatrudnienia i kwestii społecznych, zgodnie z Agendą Społeczną, a także osiągnięcie celów Strategii Lizbońskiej w tym zakresie.

Ten siedmioletni Program zaadresowany jest do wszystkich, którzy mogą mieć wkład w rozwój właściwego i skutecznego prawodawstwa oraz polityki w zakresie zatrudnienia i kwestii społecznych w krajach UE-27, EFTA-EOG, krajach kandydujących i potencjalnych krajach kandydujących. Misją programu PROGRESS jest wzmocnienie udziału UE we wspieraniu zaangażowania i wysiłków państw członkowskich w zakresie tworzenia większej liczby lepszych miejsc pracy i budowania bardziej spójnego społeczeństwa.

W tym celu program PROGRESS będzie odgrywał zasadniczą rolę w:

  • dostarczaniu analiz i porad dotyczących polityki w obszarach objętych tym programem; monitorowaniu stosowania prawodawstwa UE i realizacji polityki w dziedzinach objętych tym programem, a także sporządzaniu sprawozdań dotyczących tych zagadnień;
  • promowaniu przekazywania polityki, uczenia się i wsparcia wśród państw członkowskich w zakresie celów i priorytetów UE, oraz przekazywaniu opinii zainteresowanych stron i ogółu obywateli.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: http://ec.europa.eu/social/main.jsp?catId=327&langId=pl. Informacje zawarte w materiale niekoniecznie odzwierciedlają stanowisko czy opinię Komisji Europejskiej.